Kawiarnia zamiast garaży

W końcówce czerwca rozpoczęła się na Powiślu nowa budowa. W miejscu garaży przy al. 3 maja za skrzyżowaniem z Kruczkowskiego powstaje ciekawe miejsce.

Stacja Mercedes

Popularny producent samochodów wpadł na jakże powszechny ostatnio pomysł: Na Powiśle! Stacja Mercedes to jednak nie salon samochodowy a klubokawiarnia – co również świetnie wpisuje się w ostatnie trendy. Miejsce to w założeniu ma być miejscem dla sztuki, filmu, muzyki w połączeniu z przestrzenią miejską. Wszystko to w połączeniu z tematem przewodnim – motoryzacją – powoduje, że zgodnie z założeniem twórców ma być to promocja marki w centrum Warszawy.

Projekt pawilonu jest autorstwa pracowni projektowej prowadzonej przez Natalię Paszkowską i Marcina Mostafę: WWA Architekci, tej samej która przygotowała Pawilon Polski na Expo 2010.

Wizualizacja Stacji Mercedes

Co to będzie za miejsce?

Stacja Mercedes projektu ma być miejscem dla kultury i sztuki. Mają się tu odbywać przez wakacyjne miesiące warsztaty dla dzieci, dla rodziców dostępne będą jazdy testowe autami producenta, kawa i inne atrakcje. Zobaczymy jak to wyjdzie – dobrych miejsc nigdy za dużo.

Otwarcie ma nastąpić w połowie lipca 2013.

Stacja Mercedes w budowie
Stacja Mercedes w budowie

Komentarze

komentarze