O nas

Parę razy spotkaliśmy się z pytaniem dlaczego to robimy? To znaczy dlaczego tworzymy portal o Powiślu. Odpowiedź jest banalnie prosta – BO NAM SIĘ CHCE. Opisujemy Powiśle takim jakie chcemy żeby było, promując te wartości które zamykają się w definicji – przyjazne miejsce do życia.

mojepowisle.com to miejsce do prezentowania wyłącznie opinii autorów na otaczającą nas rzeczywistość. Nie jesteśmy stowarzyszeni w żadnej partii ani związku sympatyków czereśni itp. Jesteśmy wyłącznie zainteresowani szerzeniem wiedzy o Powiślu i namawianiem Was do komentowania i ulepszania naszego portalu. Ten krótki manifest kierujemy do tych którzy mogą czuć się obrażeni tym, że nie odpowiemy na wszystkie przesłane do nas maile – te pożądane kierujcie je na adres kontakt(at)mojepowisle.com lub skorzystajcie z formularza kontaktowego, który gdzieś tu lata. Nasze sylwetki znajdują się w panteonie autorów.

Źródła naszej wiedzy

Wiedzę czerpiemy głównie z rozmów z ludźmi Powiśla lub szerzej: starszych od nas warszawiaków. Czytamy też dużo książek o Warszawie i Powiślu, wyszukujemy ciekawostek na facebooku i na innych stronach. Zdjęcia są w większości naszego autorstwa, natomiast archiwalne pochodzą w głównej mierze z Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Książki o Powiślu